Filtreeri postitusi

„Kui elu pakub sidruneid, tee neist limonaadi!"

Olete ehk kuulnud ütlust:Kui elu pakub sidruneid, tee neist limonaadi!“
Kui nüüd sõna-sõnalt seda ütlust võtta, siis on elu mulle lausa tonnides sidruneid pakkunud. Seega tänaseks võiksin juba olla legendaarne limonaadivalmistaja. :)

Loe lisaks

Aastalõpu väljakutsed ehk bussireis Riiga

HEAD UUT AASTAT!

Tavaliselt tehakse kokkuvõtteid lõppeva aasta viimasel päeval. Mina aga olen juba aastaid teinud seda uue aasta esimestel päevadel. Mulle tundub, et nii on mul parem ülevaade tehtule ja lihtsam lõppenud aastat analüüsida.

Eelmine, 2019 aasta oli minu jaoks paljuski võitude aasta ja mõnes mõttes ka ettevalmistuste aasta uueks 2020 aastaks. Võitudeks võin lugeda kõike, mis puudutas mu tervist. Iga väiksemgi edusamm oli minu jaoks suur võit, iga väike muudatus parema enesetunde suunas tundus nagu lotovõit. Täpselt nii ma seda võtangi, võiduna. Lootus on edasiviiv jõud ja tunnetan, et lootust mul on. :)  Kui oled pikalt vedanud vägikaigast keeruliste terviseprobleemidega ja lõpuks ometi tunneli lõpust hakkaks nagu ere valgusekiir helendades paistma, siis ülevoolavad tunded on õigustatud.

Tööalaselt pean oma suurimaks saavutuseks eelmisel aastal taastusnõustamise teenuse sündi. Insuldiinimestele ja nende lähedastele leevenduseks ja abiks. Märtsis 2019 nägi ilmavalgust Taastusstuudio. Minule teadaolevalt olen Eestis ainukene isikliku kogemusega insuldi taastusnõustaja, kes tegeleb peale insulti taastusmisprotsessi käigus esilekerkivate psühholoogiliste probleemidega.
Loomulikult tuleb ette ka muudel teemadel nõustamisi https://www.taastusstuudio.ee/teenused .

Kokkuvõttes jääb eelmine aasta mulle meelde aktiivse aastana. Huvitavad inimesed ja kohtumised, eneseareng, koostööpartnerid, arendused, põnevad koostöökokkulepped uueks aastaks ja palju muud positiivset.

Uueks aastaks soovin ma kõikidele teile, head lugejad, et teil oleks julgust unistada suurelt, seejärel teha teoks need suured unistused, olla järjepidev ja kannatlik. Ja mis peamine - hooli enda tervisest!

Pea meeles, et endast hoolimine on prioriteet, mitte luksus!

Loe lisaks

Teraapiad teevad imet

Teevad tõesti imet! Loomulikult juhul, kui teraapiat vajav inimene ka omalt poolt pingutab. On neid, kes tõesti püüavad ja keskenduvad tervenemisele ning on ka neid, kes veavad oma keha teraapiasse kohale suhtumisega – tehtagu mind korda! :) Ja kui kohe peale esimest seanssi imesid juhtuma ei hakka, siis loobuvad või süüdistavad spetsialiste ja terviseasutusi. Piinlik on kuulata neid lugusid, aga reaalsus on just selline.
Aga neile, kelle fookus on oma tervis paremaks saada, patsutan tunnustavalt õlale ja saadan teele ainult suured kiidusõnad. Ikka ise tuleb tegutseda, kuidas siis muidu.

Mina võtan oma rehabilitatsiooniprogrammi väga tõsiselt. Ma valetaksin, kui ütleksin, et kus ja kellega koostööd teha, ei oleks oluline. Valisin endale taastusravikliiniku ise välja ja see valik põhines alguses suuresti sõprade ja tuttavate arvamusel. Olen oma valikuga tänaseni rahul ja spetsialistid, kellega erinevaid teraapiaid läbin, on oma ala profid ja eksperdid. Rehabilitatsiooniteenuste pakkuja valiku saab küll inimene ise teha, aga teraapiateenuste valiku aitavad teha kohapeal rehabilitatsioonimeeskonna spetsialistid vastavalt inimese enda tervislikule seisundile ja vajadustele.

Mulle on paar korda arstide poolt öeldud, et ma ei saa kunagi 100% terveks. Arusaadav. Tundes väga suurt huvi ajuteaduse vastu, siis tean, et see väide on tõesti tõsi. Iseasi, mida selle teadmisega ette võtta. Mina otsustasin, et annan endast kõik ja jälgin, kui lähedale sellele sajale on võimalik jõuda. Kulugu selleks või aastaid, pingutan. Kõik, mis selleks on vaja teha, teen kaasa ja annan endast maksimumi.

Loe lisaks

Arhiiv