Filtreeri postitusi

Kas ilm mõjutab tervislikku seisundit?

Absoluutselt, 100% mõjutab! Vähemalt minu puhul on see nii, aga kindlasti on ka neid terviserikke läbi teinud inimesi, keda ilma muutlikus ei mõjuta üldse. Mina räägin enda kogemusest ja kui siit leiate äratundmist, siis saate aru, et te ei ole seda kõike omale ette kujutanud, vaid ilm mõjutas teie enesetunnet päriselt.

Loe lisaks

Jalutuskäik eilsesse ja uude aastasse

HEAD UUT AASTAT!
Uus aasta on hoo sisse saanud ning jääb ainult loota, et ees ootab üks tegus ja põnev aasta.
Võtan hetke, et mõtiskleda ning teha plaane nii homseks kui tulevikuks. Kuna ajad maailmas on endiselt veel üsna segased, siis võib olla detailideni oma plaane paika panna ei saagi, aga samas miks mitte?!! Lihtsalt eelmisel aastal sai meile kõigile selgeks, et alati peab lisaks plaanile A olema varnast võtta ka plaan B ja miks mitte ka C. Tuleb olla natuke avatum ja ettenägelikum, kui varem ja liikuda julgelt edasi.

Loe lisaks

Mõeldes taastujale. Aastalõpu mõtisklused.

Hea taastuja, võta aega ja mõtiskle, milline see aasta 2020 siis Sinu jaoks kokkuvõttes oli? Mis läks hästi, mis halvemini? Millised olid õppetunnid ja kas nendest ka õppisid midagi? Kõige tähtsam küsimus – kuidas kulges Sinu taastumisteekond? Mis läks paremaks, mis jäi samaks, mis on hakanud tasapisi paremuse poole muutuma? Need on need peamised küsimused, millele võiksid võtta aega vastamiseks. Ise küsid ja ise vastad, analüüsid, teed järeldusi, sead uued eesmärgid jne. Dialoog iseendaga toob selgust ja aitab seada uusi eesmärke.

Loe lisaks

Päevapealt nooreks pensionäriks

Rahvusvahelisel puuetega inimeste päeval, 3.detsembril, kerisin oma mälus viimase viie aasta filmilinti tagasi ja mõtisklesin selle üle, milline on olnud minu kokkupuude puuetega inimestega ja kuivõrd mind ennast see teema puudutab.
Mis tunne on saada päevapealt nooreks pensionäriks? Mis tundeid ja mõtteid see minus tekitas?
Võiks öelda nii - ei midagi vahvat, aga midagi katastroofilist ka mitte. Pigem on see teadmine (nüüdsest mul on puue!) alguses seotud emotsionaalse poolega, muret tekitavad ikkagi muud faktorid, reaalsed füüsilised ja emotsionaalsed probleemid. Fakt, kui selline ja leppimine. Sinna järgneb oma uue olukorraga tutvumine, diagnoosipõhine nö uurimustöö, palju lugemist, vajaliku info otsimist ja leidmist (see oli kõige keerulisem), keskendumist ja fookuse hoidmist.
Noor pensionär olen ma oma elus korra varem ka juba olnud, kuid mitte iseenda tõttu, vaid varases teismeeas kaotasin mõlemad oma vanemad ja siis sai minust pensionär – mulle määrati toitjakaotuspension.

Loe lisaks

Arhiiv