Siinsete tekstide ja fotode kasutamine ajakirjanduslikel või kommertslikel eesmärkidel on ilma eelneva kooskõlastuseta keelatud!
©Copyright
Filtreeri postitusi

Taastuja tagasilöögid

Kui mingil hetkel tekib tunne, et taastumine liigub tasapisi ikka tõusvas suunas, siis võib saabuda hetk, mis lükkab selle enesekindla tunde ümber. Insuldist taastumine ei ole sprint, vaid on maraton, kus aeg-ajalt tuleb ette takistusi ja tagasilööke. Nii on ka minul olnud ja hiljuti just üks selline päev jäigi seljataha. Mina nimetan sellist päeva „pakett - päev voodis“. Huumorimeel on õnneks veel alles peale sellist hullu päeva. 😊

Loe lisaks

Ikka edasi, ikka edasi, mitte sammukestki tagasi!

Mõnikord tundub, et asjad lahenevad lausa iseenesest või siis et aeg parandab kõik haavad. Nõndaviisi on tõesti kerge ja optimistlik mõelda, aga tegelikkuses see nii ei ole. Kui tervis on nõrk ja aeg-ajalt peab pidama võitlust erinevate terviseprobleemidega, siis pole seda vahvat parandavat aega ja iseenesest tekkinud lahendusi kusagilt võtta. Fakt on see, et ikka ise pead oma tervise eest seisma ning vastutama ja kuna ilmselgelt pole meist kõik teadlased või arstid, siis on mõistlik siiski kuulata tervise valdkonnas endast targemaid spetsialiste.

Loe lisaks

Toiduteadlikkus ja söömisharjumused

Paaril korral olen kirjutanud oma isiklikest kogemustest toiduga peale insuldi läbi ealmist. Täpsemalt, toitumisnõustamise teenusest läbi tööalase rehabilitatsiooni programmi, toitumishäirest ja sellega toimetulemisest, kuidas peale insulti uuesti leida endas julgus avalikke söögikohti külastada, kust alustada ning kõigist söögiga seotud teemadest, millega olen ise oma taastumisteekonnal kokku puutunud.
https://www.taastusstuudio.ee/taastumislugu/kui-toitumishaire-kimbutab 
https://www.taastusstuudio.ee/taastumislugu/kui-votaks-oma-toitumise-lopuks-kasile 
https://www.taastusstuudio.ee/taastumislugu/bon-appetit-head-isu

Loe lisaks

Kes otsib, see leiab lahenduse!

On terve rida minu jaoks olulisi tegevusi, millega ma enam tavapärasel viisil hakkama ei saa. Samas olen tegus edasi, lihtsalt tegutsen ja toimetan teistmoodi. Tuleb olla leidlik ja katsetada. Mõned minu katsetused kestsid paar aastat enne, kui ma endale sobiva lahenduse leidsin. Mõnega on läinud õnneks kiiremini.
Loe lisaks

Närvid on pingul nagu kitarrikeeled!

Viimasel aastal on vaimsest tervisest räägitud rohkem, kui kunagi üldse sellel teemal räägitud on. Kurikuulus viirus on tutvustanud meie inimestele mis on ärevushäire, mis on depressioon, mis on paanikahäire, hirm, kaotus, valu ja mida tähendab üksindus. Seda loetelu võiks jätkata, aga enamus meist teab niigi, mida sinna veel kirjutada võiks ja saaks. See paneb mind mõtisklema, miks just nüüd siis vaimse tervise teemad nii oluliseks on saanud? Ärge saage valesti aru, see on ju hea, et seda märgatakse ja sellest räägitakse - lõpuks ometi! Aga kõik need mured olid ju varem juba inimestel laual ja ilmselt on ka edaspidi, kui see kriisiperiood läbi saab.
Loe lisaks

Arhiiv