Filtreeri postitusi

Ärevustoitumine kriisiajal

Enamus meist kardab koroonaviirust nagu tuld. Lahing nähtamatu vaenlasega teeb meele ärevaks ja hoiab meid kõiki pinges. Pidev stress ja ärevus võib teha tervisele karuteene. Püüa nii tervislik olla kui tahes, ikka on tunne, et midagi võib äkki valesti minna. Iga väiksemgi negatiivne uudis läbi erinevate meediakanalite teeb valvsaks ning need, kellel on toitumishäired, selles eriolukorras kindlasti võitjad ei ole.

Loe lisaks

5 ideed kuidas säilitada fookust ja emotsionaalset tervist vormis hoida

Koroonaviiruse haigus (COVID-19) on tänaseks levinud juba üle kogu maailma. Inimesed on sattunud ebaharilikku olukorda, mis mõjutab suurel määral vaimset tervist ja emotsioonidega toimetulekut. Sellel keerulisel perioodil võib kahjuks ette tulla ka mure-, hirmu- ja ärevustunnet.
Iga päev räägitakse väga olulistest soovitustest: kodus püsimine, karantiinis olemine, kuidas käsi õigesti pesta jne. Kuid sellest kuidas oma emotsioonidega toime tulla, räägitakse vähem.
Läbi taastus- ja kogemusnõustamise prisma vaadatuna jagan paari praktilist ideed, mis aitavad leevendada ärevus- ja hirmutunnet, tegevusetuse ja igavuse seisundit, toimetulekut töödistsipliiniga kodukontoris (k.a. koduõpe) ning aina kasvavat mure oma tervise pärast. Kõik need teemad puudutavad emotsionaalset tervist ja enesekindlust.

Loe lisaks

Viiruse ärevus

Viimasel ajal enam väga palju muid teemasid meediast ei leiagi, kui ainult koroonaviirus ja sinna juurde veel pikk nimekiri riikidest, kuhu reisida ei soovitata. Kas ja kuidas see viirusehirm mind on mõjutanud? Seda on küsitud minult päris sageli. Ühest vastust ei ole. Improviseerin nii nagu oskan ja kuulan spetsialistide nõuandeid. Ei ole mõtet lasta suures viiruse hirmus ärevusel teed sillutada.
Loe lisaks

Segadus meeltega või meeltesegadus?

Ühel hetkel avastasin üllatusega, et minu kõik viis meelt - nägemine, kuulmine, kompimine, haistmine ja maitsmine elasid nagu uut elu. Alguses olid need muutused isegi üsna ehmatavad. Kui tekitada siin sõnamäng – SEGADUS MEELTEGA-, siis saaks kokku sõna MEELTESEGADUS, mis annaks omakorda läbi minu kogemuse sellele teada-tuntud sõnale täiesti uue tähenduse.

Loe lisaks

Arhiiv