Kommenteeri

Kuidas soe kliima tervist mõjutab?!

Jätk eelmisele loole „Kas ilm mõjutab tervislikku seisundit?“ 
Enam kui viisteist aastat tagasi, olin sunnitud tegema oma elus tähtsa otsuse. Minu tervis oli väga kehvas seisus ja pidev antibiootikumide tarbimine hakkas mõjutama juba kõiki organeid minu kehas. Hakkasin tasapisi unustama, mis tunne on olla terve. Kuni päevani, mil tuli hetk, kus arutasin oma perearstiga kõik võimalused läbi ning jõudsime selleni, et parim lahendus oli soojemas kliimas elamine. Mõeldud, tehtud! 😊

Tegin hoolega ettevalmistusi selleks muudatuseks. Otsustasin enda sees ära, et see on ainus valik, mis tõepoolest aitab ja ma ei hakka kerima asjatut ärevust üles. Kusjuures ma ei tundnudki mittemingisugust ärevust või hirmu. Kolm kuud ettevalmistusi ja juba ma kolisiningi soojale maale, igavese kevade saarele, kus ma kunagi varem ei olnud käinud. Usaldasin oma sõpra, kes oli varem seal turistina käinud ja nii me koos läksimegi, sisuliselt tundmatusse. Kusjuures, sõber hüppas minuga kampa, sest ka tema tervis vajas natuke turgutust.
Kuum päike, ümberringi rõõmsad inimesed, soolane ookeanivesi ja kerge õhk, pikad jalutuskäigud, imeilus loodus, ei mingit stressi... mida veel soovida elult. Mina olin sellest ainult unistanud ja siin ma nüüd siis olin, kõik oligi saanud reaalsuseks.

Mis täpsemalt ikkagi aitas? Minule mõjus kõik, kuid esimese hooga pakuksin - soolane, kerge õhk ja soolane ookeanivesi. Minu hingamine paranes minutitega, pisikesed armid käepeal kadusid nagu imeväel. See on see, mida ma märkasin kohe. Hingata oli tõesti väga kerge, hellitasin lootust, et ehk kaob astma üldse ära. Seal elades see ju taanduski, aga Eestis elades ilmus ajaga uuesti välja.
Teiseks soe päike, mis tegelikult turgutas nii keha kui vaimu. Tuju oli väga hea, iga päev tundus tore ning mingil hetkel naeratasin ise ka juba kõigile, nagu kohalikud. 
NB! Elu soojal maal oli nagu restart minu tervisele. Päike ja soe õhk vähendas stressi ning seda stressi oli kogunenud minu sisse juba üksjagu palju, isegi liiga palju. Täna ma tean, mida tähendab võtta aeg maha, keskenduda iseenda heaolule, oma tervisele ja et sellest suurest muudatusest elus on tõepoolest palju kasu! Kui soovitatakse,et koli soojale maale ja saad kindlasti oma tervisele leevendust, siis see ei ole lihtsalt müüt, vaid reaalsus. Kui kahtled, siis pea nõu oma arstiga ja tee ära korralik kodutöö ning nö taustauuring. Räägi nendega, kes sellise teekonna on kunagi ette võtnud ja abi saanud. Tee endale selgeks kohalik eluolu ja meditsiinisüsteem ning kontrolli, et kõik sinu kodumaised tervisedokumendid oleksid korras ja kehtivad.
Kui oled valikute ees, siis ole julge ja vali enda jaoks parim! Sa ei kahetse! 😊

NB! Taastusstuudio Facebooki leht: https://www.facebook.com/taastusstuudio

Lisa kommentaar

Email again: