Filtreeri postitusi

Insuldi teemaline veebikursus "Elu pärast insulti"

TAASTUSSTUUDIO ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöös alustab Patsiendikooli raames 18. mail 2022 insuldi teemaline veebikursus "Elu pärast insulti".
Kursus on mõeldud insuldist taastuvatele inimestele (edaspidi Taastuja) ja nende lähendastele, et pakkuda emotsionaalset tuge ning jagada praktilisi nõuandeid ja soovitusi. Kursus annab osalejale võimaluse kohtuda virtuaalselt teiste insuldi läbi elanud inimestega, jagada oma muresid ja kuulata teiste inimeste kogemusi, saades seeläbi ideid idapäevaeluga toimetulekuks.
Kogemuste jagamised ja arutelud kaasteelistega pakuvad taastujale ja lähedastele mõistmist ja väga olululist n.ö. küünarnukitunnet.
Kursuse läbiviijaks on professionaalne taastusnõustaja Elen Kirt, kellel on läbi töötatud isiklik taastumise kogemus. Ta on läbinud vastavad väljaõpped ja koolitused ning on spetsialiseerunud insuldipatsientide taastumise temaatikale.
Kursus toimub veebikeskkonnas Teams. Kursust ei salvestata, et kõik osalejate arutelud, küsimused ja vastused saaksid olla avatud vormis ja võivad sisaldada delikaatset infot. Kõigil osalejatel on võimalus rääkida, esitada küsimusi või ka lihtsalt kuulata, vastavalt meeleolule.
Loe lisaks

Insuldi teemaline e-vestlusring

Septembris ja oktoobris kutsume teid osalema insuldi teemalistes vestlusringides, mis on suunatud insuldist taastuvatele inimestele ja nende lähedastele. Vestlusringi eesmärk on pakkuda osalejatele emotsionaalset tuge ning jagada praktilisi nõuandeid igapäevaeluga toimetulekuks. Samuti annab vestlusring osalejatele võimaluse kohtuda teiste insuldi läbi elanud inimeste ja nende lähedastega.
Loe lisaks

INSULDISELTSI pressiteade

05.08.2021 Eesti Insuldipatsientide Seltsi pressiteade

“Eha” andis tõuke Insuldiseltsi sünniks

Äsjasündinud Eesti Insuldipatsientide Seltsi juhatuse esimees Elen Kirt kinnitas: “ Varakevadel Tallinnas, Eesti Fotomuuseumis, külastatud fotonäitus “ Eha” inspireeris veelgi kiiremini insuldipatsiente koondavat seltsi looma.” Tema sõnul käsitles fotokunstnik Sirli Raitmaa tundlikku insuldi ja depressiooni teemat läbi kunstniku enda ema nii värvikalt ja humoorikalt. Näitus mõjus visuaalselt julgelt, innustavalt, värskelt ja fantaasiarikkalt.”
Eesti Insuldipatsientide Seltsi loojad Elen Kirt ja Mari Levo kinnitasid, et insuldi ja sellega kaasnevate terviseprobleemidega saab paremini toime tulla, kui leitakse toetust spetsialistide, pere ja lähedaste poolt ning tuntakse kõiki edukaks taastumiseks vajalikke võimalusi.
Seltsi eestvedajate sõnul on insult raske ajuhaigus, mis on maailmas südamehaiguste järel suurim surma põhjustaja ning invaliidsuse tekitaja. Eestis haigestub insulti igal aastal umbes 4500 inimest ning umbes 25% kõikidest insultidest tekib alla 50-aastastel.
Eesti Insuldipatsientide Seltsi juhatuse esimees rõhutas, et insult on aasta aastalt üha efektiivsemalt ravitav. Oluline on aga teada, et insuldi tagajärjel saab kolmandik patsiente püsipuude ning kolmandik sureb ühe kuu jooksul ning vaid kolmandik taastub mõne kuu jooksul haigestumise eelsele tasemele. Selts koondab insuldipatsiente ja nende lähedasi, pakkudes elukvaliteeti parandavaid teadmisi, kogemusi ja kogukonnatunnet. Infot seltsi tegevuse, liitumise ja ürituste kohta leiab kodulehelt www.insuldiselts.ee, Facebook https://www.facebook.com/Insuldiselts/ ja Instagram https://www.instagram.com/insuldiselts/

Loe lisaks

Arhiiv