Filtreeri postitusi

Insuldi teemaline e-vestlusring

Septembris ja oktoobris kutsume teid osalema insuldi teemalistes vestlusringides, mis on suunatud insuldist taastuvatele inimestele ja nende lähedastele. Vestlusringi eesmärk on pakkuda osalejatele emotsionaalset tuge ning jagada praktilisi nõuandeid igapäevaeluga toimetulekuks. Samuti annab vestlusring osalejatele võimaluse kohtuda teiste insuldi läbi elanud inimeste ja nende lähedastega.
Loe lisaks

INSULDISELTSI pressiteade

05.08.2021 Eesti Insuldipatsientide Seltsi pressiteade

“Eha” andis tõuke Insuldiseltsi sünniks

Äsjasündinud Eesti Insuldipatsientide Seltsi juhatuse esimees Elen Kirt kinnitas: “ Varakevadel Tallinnas, Eesti Fotomuuseumis, külastatud fotonäitus “ Eha” inspireeris veelgi kiiremini insuldipatsiente koondavat seltsi looma.” Tema sõnul käsitles fotokunstnik Sirli Raitmaa tundlikku insuldi ja depressiooni teemat läbi kunstniku enda ema nii värvikalt ja humoorikalt. Näitus mõjus visuaalselt julgelt, innustavalt, värskelt ja fantaasiarikkalt.”
Eesti Insuldipatsientide Seltsi loojad Elen Kirt ja Mari Levo kinnitasid, et insuldi ja sellega kaasnevate terviseprobleemidega saab paremini toime tulla, kui leitakse toetust spetsialistide, pere ja lähedaste poolt ning tuntakse kõiki edukaks taastumiseks vajalikke võimalusi.
Seltsi eestvedajate sõnul on insult raske ajuhaigus, mis on maailmas südamehaiguste järel suurim surma põhjustaja ning invaliidsuse tekitaja. Eestis haigestub insulti igal aastal umbes 4500 inimest ning umbes 25% kõikidest insultidest tekib alla 50-aastastel.
Eesti Insuldipatsientide Seltsi juhatuse esimees rõhutas, et insult on aasta aastalt üha efektiivsemalt ravitav. Oluline on aga teada, et insuldi tagajärjel saab kolmandik patsiente püsipuude ning kolmandik sureb ühe kuu jooksul ning vaid kolmandik taastub mõne kuu jooksul haigestumise eelsele tasemele. Selts koondab insuldipatsiente ja nende lähedasi, pakkudes elukvaliteeti parandavaid teadmisi, kogemusi ja kogukonnatunnet. Infot seltsi tegevuse, liitumise ja ürituste kohta leiab kodulehelt www.insuldiselts.ee, Facebook https://www.facebook.com/Insuldiselts/ ja Instagram https://www.instagram.com/insuldiselts/

Loe lisaks

Aitäh elupäästjatele ja aitajatele!

2.- 8. augustil tähistatakse mujal maailmas, nt. Austraalias, insuldinädalat!
See on nädal, kus insuldi läbi elanud inimesed teevad kummarduse ja ütlevad tänusõnad neile, kes aitasid kriitilisel hetkel ning kelle kiire tegutsemine päästis nende elu. Nimetagem neid inimesi elupäästjateks! Alates inimesest, kes märkas ja helistas kiiresti numbril 112, kiirabibrigaadist kuni haigla personalini välja. Kõik, kes andsid endast parima, et päästa üks elu!
Eestis veel ametlikult insuldinädalat ei tähistata, aga ma loodan, et edaspidi ka meie väikeses riigis saab selline nädal olema.
Aga sel nädalal järgib TAASTUSSTUUDIO  Austraalia  eeskuju ning ma isiklikult soovin jagada mõned tänusõnad läbi oma kogemusloo.
Loe lisaks

Arhiiv