Filtreeri postitusi

TAASTUMISPÄEVIK

Arstide juures käies tuleb sageli ette hetki, kus on vaja vastata täpsustavatele küsimustele, millele esimese hooga ei oskagi kohe vastata. Täpsustada on vaja nt. peavalu tugevust, täpset piirkonda, valu intervalli päevas, nädalas või kuus. Samuti vajab mõnikord selgitamist suur väsimustunne, halb enesetunne, tasakaaluprobleemid jne. Kirjeldada on vaja kirjeldamatut! :) Pikk nimekiri teemadest, mida taastuja igapäevaselt kogeb, kuid proovi siis meenutada, millal ja kus, kui sageli...
Loe lisaks

ALATI LEIDUB ABI!

Insuldi emotsionaalsete mõjudega toimetulek – praktilised ideed ja mõtted insuldist taastujatele ja pereliikmetele/lähedastele ning neile, kes on taastuja hooldaja rollis.

ALATI LEIDUB ABI mõtteleht suunab mõistma ja märkama emotsionaalse toe tähtsust ja vajalikkust.
Kõik need teadmised annavad olulist tuge ja sügavamat arusaama raske haiguse tagajärgedest emotsionaalse tervise vaatenurgast. Avatud suhtlus ja dialoogid ning emotsioonide jagamine mõjuvad teraapiliselt ja toovad inimesed üksteisele lähemale.
Kõik järgnevad, emotsionaalset tervist puudutavad mõtted, on kirja pandud läbi isikliku kogemusloo ja erialase enesetäienduse, mõeldes mõlemale, nii insuldi läbi elanud inimesele kui lähedasele/hooldajale.  

Loe lisaks