Kommenteeri

INSULDISELTSI pressiteade

05.08.2021 Eesti Insuldipatsientide Seltsi pressiteade

“Eha” andis tõuke Insuldiseltsi sünniks

Äsjasündinud Eesti Insuldipatsientide Seltsi juhatuse esimees Elen Kirt kinnitas: “ Varakevadel Tallinnas, Eesti Fotomuuseumis, külastatud fotonäitus “ Eha” inspireeris veelgi kiiremini insuldipatsiente koondavat seltsi looma.” Tema sõnul käsitles fotokunstnik Sirli Raitmaa tundlikku insuldi ja depressiooni teemat läbi kunstniku enda ema nii värvikalt ja humoorikalt. Näitus mõjus visuaalselt julgelt, innustavalt, värskelt ja fantaasiarikkalt.”
Eesti Insuldipatsientide Seltsi loojad Elen Kirt ja Mari Levo kinnitasid, et insuldi ja sellega kaasnevate terviseprobleemidega saab paremini toime tulla, kui leitakse toetust spetsialistide, pere ja lähedaste poolt ning tuntakse kõiki edukaks taastumiseks vajalikke võimalusi.
Seltsi eestvedajate sõnul on insult raske ajuhaigus, mis on maailmas südamehaiguste järel suurim surma põhjustaja ning invaliidsuse tekitaja. Eestis haigestub insulti igal aastal umbes 4500 inimest ning umbes 25% kõikidest insultidest tekib alla 50-aastastel.
Eesti Insuldipatsientide Seltsi juhatuse esimees rõhutas, et insult on aasta aastalt üha efektiivsemalt ravitav. Oluline on aga teada, et insuldi tagajärjel saab kolmandik patsiente püsipuude ning kolmandik sureb ühe kuu jooksul ning vaid kolmandik taastub mõne kuu jooksul haigestumise eelsele tasemele. Selts koondab insuldipatsiente ja nende lähedasi, pakkudes elukvaliteeti parandavaid teadmisi, kogemusi ja kogukonnatunnet. Infot seltsi tegevuse, liitumise ja ürituste kohta leiab kodulehelt www.insuldiselts.ee, Facebook https://www.facebook.com/Insuldiselts/ ja Instagram https://www.instagram.com/insuldiselts/

Lisa kommentaar

Email again: