Kommenteeri

Aitäh elupäästjatele ja aitajatele!

2.- 8. augustil tähistatakse mujal maailmas, nt. Austraalias, insuldinädalat!
See on nädal, kus insuldi läbi elanud inimesed teevad kummarduse ja ütlevad tänusõnad neile, kes aitasid kriitilisel hetkel ning kelle kiire tegutsemine päästis nende elu. Nimetagem neid inimesi elupäästjateks! Alates inimesest, kes märkas ja helistas kiiresti numbril 112, kiirabibrigaadist kuni haigla personalini välja. Kõik, kes andsid endast parima, et päästa üks elu!
Eestis veel ametlikult insuldinädalat ei tähistata, aga ma loodan, et edaspidi ka meie väikeses riigis saab selline nädal olema.
Aga sel nädalal järgib TAASTUSSTUUDIO  Austraalia  eeskuju ning ma isiklikult soovin jagada mõned tänusõnad läbi oma kogemusloo.

Omaenda insuldikogemus on mul endiselt selgelt meeles. Sellest kriitilisest ajast on minu mälust puudu vaid paar päeva. Need paar päeva, kui taastusin ajuoperatsioonist ja mind hoidsid elus mõned juhtmed ja voolikud. Aga siis ühel hetkel olin tagasi, räsitud ja häguste silmadega, aga siiski tagasi. Jäin ellu.

Selle eest soovin ma tänada esmalt oma kallist elukaaslast, kes märkas, et minuga on midagi väga valesti ja helistas kiiresti hädaabi telefoninumbril 112. Siis suured tänud häirekeskuse operaatorile, kes saatis kiirabimeeskonna kiiresti minu poole teele. Järgmised tänusõnad lähevad Tallinna Kiirabi meditsiinitöötajatele, kes reageerisid väga kiiresti ning toimetasid mu ITK haigla EMOsse. Aitäh ITK meditsiinitöötajatele, kes võtsid vaevaks konsulteerida teise haiglaga ja suunata mind PERHi. Sügav kummardus reanimobiilibrigaadile, kes mu meeletu kiirusega teise haiglasse toimetas ning minu erilised tänud lähevad siinkohal PERHi neurokirurgile, kes päästis mu kõige hullemast. Tohutult suurt tänutunnet tunnen ma haigla personali ees, kes minu eest kogu pika novembrikuu hoolitsesid ja aitasid mind, kui abi vajasin. Uskuge mind, olles voodihaige on abikäsi vaja rohkem, kui arvata võib. Neid abikäsi õnneks tol hetkel jagus, seega mul jääb üle olla ainult väga tänulik neile inimestele.

Mitte vähem tähtis ei ole ka emotsionaalne tugi. Seda pakkusid mulle oma kohaolukuga inimesed (pereliikmed, sõbrad, sugulased), kes olid mind haiglasse vaatama tulnud. Need head inimesed ei kujuta ise ilmselt ettegi, mida see minu jaoks tähendas ja mida ma tundsin...nende külaskäigud minu juurde haiglasse andsid mulle lisa jõudu taastumiseks. Suur tänu!
Kui rahvusvahelisel insuldinädalal suunatakse kõik oma tänusõnad neile, kes kriitilisel hetkel kiiresti reageerisid, siis mina omakorda soovin laiendada need tänusõnad ka kõigile neile, kes ka peale haiglaravilt naasmist minuga taastumisteekonnal kaasa on kõndinud. Ja muidugi eriline tänu minu elukaaslasele, kes kõik selle insuldi-põrgu minuga läbi elas ning siiani mind sellel keerulisel teekonnal tugevalt toetab!

Aitäh teile, elupäästajad ja head inimesed! ❤️

https://www.facebook.com/taastusstuudio

Lisa kommentaar

Email again: