Kommenteeri

Kas ilm mõjutab tervislikku seisundit?

Absoluutselt, 100% mõjutab! Vähemalt minu puhul on see nii, aga kindlasti on ka neid terviserikke läbi teinud inimesi, keda ilma muutlikus ei mõjuta üldse. Mina räägin enda kogemusest ja kui siit leiate äratundmist, siis saate aru, et te ei ole seda kõike omale ette kujutanud, vaid ilm mõjutas teie enesetunnet päriselt.

Ilmamuutus võib minu päevaplaanid totaalselt segamini lüüa, sest tervislik seisund annab endast kohe märku. Kui kusagilt ikka väga tugevalt valutab, siis ei ole võimalik rõõmus olla. Katsud lihtsalt selle kehva enesetundega päeva õhtusse saata ja loodad paremale homsele. Ei saa öelda, et ainult vihm ja pori tekitab tervisevaevusi, mõnikord võib kehvemat enesetunnet ette tulla ka päikselisel päeval. Päike loomulikult leevendab enesetunnet, olemist, aga kui sel päeval peaks olema väga tuuline, siis see krutib minu tasakaalukeskuses midagi paigast ära ja juba ongi kõndimisega probleemid platsis. Kõigun sõna otses mõttes tuules. 😊 Sellistel hetkedel otsin oma jalutuskäikudel lähimat pinki ja istun ning lasen päikesel mõnusalt endale peale paista. Kui päev on päikseline, siis püüan ennast ikka kokku võtta ja kodust välja minna, sest päike on meie maal defitsiit ja ma tõepoolest tunnen, et soojast päikesest on kasvõi emotsionaalselt abi. Enesetunne paraneb oluliselt.
Kusjuures kogu selle ilmateema juures on minust saanud amatöörsünoptik. 😊 Juba päev enne kehva „suusailma“ tunnen läbi oma enesetunde, et nüüd see siis tuleb. See vastik päev, millal kõik kohad valutavad, keha oleks nagu tina täis valatud ja jaksu absoluutselt ei ole. Ja järgmisel päeval ongi ette ennustatud kehv ilm kohal. Võta nüüd siis kinni, olen ma sünoptik või selgeltnägija?? 😊 
Aga seda näen ma selgelt küll, et Eestimaa kliima ei tee insuldiinimese elu kergemaks ja aina rohkem vaatan soojema kliimaga riikide poole. Sest ma tean, mida tähendab igapäevaselt paistev päike ja mõnusalt soe ilm. Olen kunagi ammu elanud mõnda aega soojal maal, igavese kevade saarel. Läksin sinna tookord aastaks oma tervist turgutama, sest enam midagi muud ma enda heaks ära teha ei saanud ning ei osanud ka. Ravimid hoidsid mind veel jalul, kuid õnneks vaim oli tugev, et võtta vastu ostus, muuta oma elukohta ja teha enda heaks see suur samm. Minu perearst toetas mind tookord selles otsuses 100%. Tegelikult sain ma selle mõtteseemne just temalt ja selle eest olen ma oma arstile väga tänulik.
Soe kliima aitas väga palju. Raske hingamisteede haigus kadus, samuti astma taandus ning tulin sealt tagasi nö tervena. See terve olek kestis mõned aastad ja siis hakkas kõik otsast peale kuni viimase suurema terviserikkeni välja.
Kliimapagulasi mõistan ma väga hästi, julged inimesed ja õiged otsused. Ilmselgelt pean plaani see teekond tulevikus uuesti ette võtta, et taastuda ja tunda ennast jälle hästi. Sellest tervise taastamise eesmärgil ette võetud kolimisest soojale maale kirjutan juba järgmisel nädalal. Olgu see siis sellele kirjatükile jätkulooks.
Võib olla on meil vedanud, et saame näha ja kogeda kõiki nelja aastaaega, aga eks igaüks meist leiab ise selle õige maailmajao, kuhu oma pesa punub. Oluline on see, et tervis vastu peaks ja enesetunne hea oleks.
Seniks naudime imeilusat talveilma, sest tundub, et ka lumi on talvisel ajal muutumas defitsiidiks. Minge võimalusel õue värsket, talvist, õhku hingama! See mõjub enesetundele hästi ja annab jõudu juurde!

NB! Taastusstuudio Facebooki leht: https://www.facebook.com/taastusstuudio

Lisa kommentaar

Email again: