Kommenteeri

Vereringehäired feat. villased sokid

Kui taastumine liigub tasases tempos, aga õnneks ikka paremuse suunas ja hoiab meele optimistliku, siis leidub hädasid, mis võivad jääda kimbutama pikemaks ajaks. Üheks selliseks tujurikkujaks minu taastumisteekonnal on vereringehäired. Üks suur tüütus, häda ja viletsus, mis tasapisi progresseerub.

Mida see siis täpsemalt minu jaoks tähendab? See tähendab seda, et minu käed ja jalad külmetavad stabiilselt iga päev ja õhtusel ajal saabub kulminatsioon, külmavaluna. Teate ju küll, kui tugevate miinuskraadidega kindad käest võtate ja käed külmast valutama hakkavad. See on jube vastik ja tugev valu. On hetki, kus muu ei aitagi, kui jalad kuumavanni sulpsatada või seista kuuma radiaatori vastu. See pisut küll leevendab, aga pole jätkusuutlik lahendus. 
Minu lemmik riideesemeteks juba viimased paar aastat on olnud kodukootud soojad villased sokid. Ilma nendeta ei kujuta oma elu enam ettegi. Sõbranna lahke ema käsitööna valminud soojad sokid on nagu elupäästjad. Olen sokkide eest väga tänulik. Seda enam, et olen ka suur käsitöö austaja. Kel käsitöömeistritest emad ja vanaemad olemas, siis teadke, et olete võidumehed, heas mõttes kadestan teid. 😊 
Eks olen ka erinevatele arstidele sellest probleemist kurtnud, kuid millegipärast olen ikka ja jälle jõudnud tagasi nende heade villaste sokkide juurde. Aga ma olen järjekindel ja kaeblen neile edasi. Senikaua tuleb koduseid lahendusi leida.
NB! Seega tasub arvestada, et mõned tüütud tagajärjed võivad jääda pikemaks ajaks kimbutama. Nagu see külmatunnegi jäsemetes. Kui võimalik, räägi sellest kohe oma perearstile, neuroloogile, taastusarstile jne. Kuula, mis lahendusi pakutakse ja järgi neid. Samal ajal kasuta ka vanarahva tarkusi ja aita ennast ise ka. Lihtsad asjad, mida minagi igapäevaselt teen. 
Märkasin, et külmatunnet jalgades vähendavad: 
* liikumine (jalutamine, kõndimine) – tee kasvõi toas paar tiiru
* kuumad joogid (nt tass kuuma tee)
* villaste sokkide kandmine
* kuumaveevann jalgadele 

Need on ainult mõned näpunäited, millega saab ennast ise aidata, aga need töötavad hästi!
Kuna külmad jäsemed võivad märku anda muudest tõsistest terviseprobleemidest, siis tuleb rääkida sellest murest kindlasti oma arstile. Olge siinkohal järjepidevad, nagu minagi olen.
Aga senikaua – villakad jalga! 😉

NB! Taastusstuudio Facebooki leht: https://www.facebook.com/taastusstuudio

Lisa kommentaar

Email again: