Kommenteeri

Õhus on armastust ja sõprust

Sõbrapäev viib alati mu mõtted minu jaoks kallitele inimestele. Mul on vedanud oma elukaaslasega, suglastega, sõpradega ja tuttavatega. Enamus neist on positiivse ellusuhtumisega inimesed ja nendega suhtlemine on puhas rõõm. Keerulisemad karakterid on minu jaoks põnevad ja pakuvad väljakutseid.

Eriti viimastel aastatel olen hakanud kõikide nende suhete üle rohkem mõtisklema ja mõistnud, et kedagi ei saa sundida kuuluma su ellu. Kes soovib, see jääb, kes ei soovi, sel on õigus ja vabadus lahkuda. Sellise lihtsa mõtte järgi ma olengi viimased viis aastat elanud. Kuidagi väga kerge on nii elada, ei mingit punnitamist. Suhete „liiklus“ on alati kahesuunaline ning vahemaad on ka sama pikad või lühikesed. Tuleb kõndida poolele teele vastu, aga kui märkad, et teisest suunast kedagi sulle vastu ei kõnni, siis keera ots ringi ja jaluta koju tagasi. 
Kui oled sattunud elus keerulisse olukorda, olgu see siis raske haigus, lein või muu eluraskus, siis rasketel hetkedel näed, kes sinuga vapralt kõik kurvid kaasa teevad. Kes igapäevaselt kohal olles, kes distantsilt, aga sa tunnetad selle ära, kes päriselt sinuga on. Minu inimesed on minuga igapäevaselt kaasas, kes lähemal, kes kaugemal, aga nad on olemas. Puhas rõõm! 😊

Originaalis on sõbrapäev ikkagi Valentinipäev, suur romantika. Kunagi kirjutasin ka sellest, kuidas tervis võib panna paarisuhte proovile. https://www.taastusstuudio.ee/taastumislugu/tervis-voib-panna-paarisuhte-proovile 
Ma olen täiesti veendunud, et see nii on, sest neid raskeid hetki tuleb taastumisteekonnal ette kohe kindlasti. Küsimus on, mis vormis nad ennast ilmutavad ja kuidas neile reageerida. Hirmud on ju mõlemal poolel, mitte ainult ühel poolel ning lahkhelid on ka kiired tulema. See on täiesti normaalne olukord. Meil küll lahkhelisid ei olnud, aga hirmu oli küll. Tasakaalu leidmine võtab pisut aega, aga kes väga tahavad, need ka selle leiavad. Meie leidsime ja ületasime hirmud. Selle suure tervisedraama juures jäi õnneks romantika meie suhtesse alles, mis toobki mind tagasi Valentini päeva juurde.
NB! Minu soovitus neile paaridele, kes otsivad veel seda tasakaalu tagasi oma ellu – tehke koos midagi toredat, veetke koos mõnusalt aega, raputage ennast rutiinist välja. Kui õue minna ei saa, siis on võimalik ka kodus meeldivalt aega veeta. Maitsev söök, jook, romantiline atmosfäär ja juba ongi see õige tunne käes. Ei ole vaja ujutada teineteist üle kallite kingitustega, koos veedetud kvaliteetaeg on kõige olulisem. Kui tähistate koos mingit erilist päeva oma elus, siis hakklihakaste ja kartul võiks jääda mõneks teiseks õhtuks. 😊 Pingutage natuke rohkem. Menüü osas on valikuid palju ja siin tasub olla loominguline. Miks mitte osta/valmistada magus üllatus. 😉 Kel võimalik, nt. õhtustagu väljas, mõnes hubases söögikohas. Kel väljas einestamine osutub keerulisemaks, see jääb koju ja kujundab selle erilise õhtu mõnusalt romantiliseks. Oma armsa inimese jaoks natuke rohkem pingutamist – suudad küll! 😊 
Kui tulla tagasi sõprade teema juurde, siis oska hinnata sõprust ja lase oma sõbrad endale taas lähemale. Haigus võib muuta inimese tõredaks. See on täitsa loomulik, kui see juhtub. Aga tõelised sõbrad kannatavad selle mööduva olukorra ära ja teevad kannatlikult kõik järsud kurvid kaasa. Oska seda kannatlikkust ja lojaalsust hinnata.
Kevad on tulemas, õhus on tunda sõprust ja armastust! 😉

NB! Hea taastuja, pea meeles, et mingil hetkel peab see tõredus ka sinu seest kaduma. Su sõbrad on väärt paremat versiooni sinust. See tähendab kindlasti palju tööd iseendaga, aga iseenda ja kallite inimeste pärast tee palun see pingutus. Leia enda seest lahkust, tahet ja jõudu veeta nendega koos aega nii palju, kui võimalik. 
Loomulikult kerkib pinnale ka see vana hea laul...kiire elutempo, palju tegemist, koguaeg on kiire jne. Need, kes kunagi tervisega on kimpus olnud ja seal nö valges tunnelis juba ka ekselnud teavad, et see jutt kiirest elustempost on üks suur jama. Mina tean, et kohtumiste edasi lükkamine ei ole enam minu teema, kuna sain omal nahal tunda, et homset ei pruugi enam tulla ja kalleid sõpru ei pruugi enam näha. Seega alati leiab natuke aega, et armsate inimestega kohtuda. Küsimus on prioriteetides ja tahtmises. Kui hoolid ise, siis hoolitakse sinust ka!
Valentini/sõbrapäeva tuules on suurepärane aeg võtta ühendust nende heade inimestega, kellest väga hoolid, kellega koos on mõnus olla ning kes ka sinust päriselt hoolivad ja sind armastavad.
Pühvli aasta on Hiina kalendri järgi juba alanud. Pühvel on stabiilne, lojaalne ja kannatlik loom, kes vajab enda ümber usaldusväärseid inimesi. Kanna need omadused üle ka oma ellu ja sul tuleb tore aasta, kuhu mahub palju armastust ja sõprust! 😊

NB! Taastusstuudio Facebooki leht: https://www.facebook.com/taastusstuudio

Lisa kommentaar

Email again: