Kommenteeri

Mõeldes taastujale. Aastalõpu mõtisklused.

Hea taastuja, võta aega ja mõtiskle, milline see aasta 2020 siis Sinu jaoks kokkuvõttes oli? Mis läks hästi, mis halvemini? Millised olid õppetunnid ja kas nendest ka õppisid midagi? Kõige tähtsam küsimus – kuidas kulges Sinu taastumisteekond? Mis läks paremaks, mis jäi samaks, mis on hakanud tasapisi paremuse poole muutuma? Need on need peamised küsimused, millele võiksid võtta aega vastamiseks. Ise küsid ja ise vastad, analüüsid, teed järeldusi, sead uued eesmärgid jne. Dialoog iseendaga toob selgust ja aitab seada uusi eesmärke.

Ei ole väga mõistlik laperdada teadmatuses ja lasta elumerelainetel end kanda. „Läheb, kuidas läheb“ ei ole taastuja lause. Pigem näitab see ükskõiksust iseenda vastu või ka allaandmist. Kui oodata olulist progressi, aga jätkata ikka samade käitumismustritega oma elus, siis oodatud progressi ei tule. Pane oma fookus paika ja sammu kindlalt edasi oma eesmärkide suunas!
On terve rida väljendeid, millel ei ole minu jaoks mingit loogikat, mõtet või tunduvad need lihtsalt demotiveerivad. Nt. „Aeg parandab kõik haavad“, „Ju siis nii pidigi minema“, „Mis ei tapa, teeb tugevaks“ jne. Neid lauseid on veel ja veel, mis tekitavad minus rohkem küsimusi, kui võtavad olukorra loogiliselt kokku. Pigem on tegemist loogika-erroriga. 😊
Mina olen parandamatu optimist ja ma soovin mõelda nii, et ka teised taastujad koos oma lähedastega on samuti optimistlikult meelestatud. Ka need, kes täna seda veel ei ole, leiavad üsna kiiresti tahte ja lootuse enda seest üles.
NB! Taastumine ei ole sprint, vaid maraton ja selleks peab olema iseendaga väga kannatlik. Küll need võidud ka siis tulevad. Ärge kaotage lootust! 💛

/Kõige kaunimad võidud on need, mis me saavutame iseenese üle!
N. Chamfort/

NB! Taastusstuudio Facebooki leht: https://www.facebook.com/taastusstuudio

Lisa kommentaar

Email again: