Kommenteeri

Kriisiaja netipidu - 3 lihtsat ideed

Pakun välja 3 toredat ideed, kuidas kriisiajal tähtpäevi tähistada, et natukenegi positiivust ja rõõmu koroonaviiruse-hirmu päevadesse lisada. Viimased kuu aega on olnud inimestele tõeline piin. Selle aja sisse on mahtunud paljudel mõned isiklikud tähtpäevad, riiklikud pühad, oluliste kordaminekute tähistamised jne. Katsu sa siis harjumuspäraselt tähistada, kohe kuidagi ei tule sellest midagi välja. Reeglid ja kord kehtivad kõigile ja kui neid hakata eirama, siis võib sattuda korrakaitsjatega pahuksisse või siis lööb osa tutvuskonnast teistele õpetuseks sotsiaalmeedias häbiposti. Juhul, kui oma tähtpäevade tähistamiste fotod sinna üles riputada. Olen selliseid postitusi sotsiaalmeedias scrollides kohanud ning fotode all olevad kommentaarid ei koosnenud ka kuigi kaunitest sõnadest. Peamiselt pahandati postitajaga ja pea alati lõppesid manitsevad juturead templijäljendiga #püsikodus.

Tähtpäevade tähistamine on hetkel vaikimisi nagu tabu staatusesse langenud. Kusagil keegi ikka natuke tähistab, aga teistele näidata ei julge. Kõigest hoolimata tuleb olla leidlik ja otsida muid võimalusi endale kallite inimestega kohtumisteks. Me oleme ju ikkagi IT-riik, kasutame siis seda võimalikult palju ära. Loomulikult on virtuaalsed kohtumised hoopis midagi muud, kui reaaalsed kokkusaamised, aga abiks seegi. Kogu maailm on kolinud internetti ja mulle tundub, et sinna virtuaalmaailma jäädakse veel kauemaks, kui alguses planeeriti. Kõik on muutunud.

Traditsioonid

Traditsioonilistele pereüritustele annab mõnusasti ka veebivahendusel hoo sisse lükata. Ühe laua taga küll reaalselt ei istuta, aga kõike annab nii sättida, et selline tunne tekiks. Menüüs saab varem edukalt kokku leppida nagu ka muudes peo detailides. Kõik peolised saavad justkui sama peoelamuse, aga igaüks oma kodus viibides. Selline nö koosviibimine tekitab palju elevust ja rõõmu. Nii saab kaasata isolatsioonis viibiva vanema generatsiooni esindajad toredale kodusele peole ja ma olen veendunud, et kõik jäävad rahule. Kui eriolukord jätkub, siis miks mitte tähistada nõndaviisi ka kevadpühi ja emadepäeva!

Sünnipäev

Sünnipäevadega võib teha samamoodi või kui sünnipäevapidu oli planeeritud väiksemas intiimsemas seltskonnas, siis võiks kaaluda ka väikest üllatust oma külalis(t)ele. Miks mitte näiteks komplekteerida söögi-joogi kott (nt. tort ja vahuvein), mille saab kullerteenust kasutades saata oma külalis(t)ele, kellega läbi veebivahenduse sünnipäeva tähistama asud. Või siis näiteks osta sõbra lähima toidupoe e-poest õhtuse virtuaalsünnipäeva minipeoks söögid-joogid ära ja sõber läheb ise toidukotile poodi järele. Lihtsalt leppige omavahel kokku.
Samas miks mitte kasutada sünnipäeva tähistamisel ka viimasel ajal kuulsust kogunud virtuaalpulmade lahendust. Minna kuhugi loodusesse või miks mitte oma lemmikpaika, et tähistada enda jaoks olulist sündmust ja teha nt. Facebook´i live ülekanne kinnisele FB grupile. Sünnipäev ei pea jääma tähistamata, kui toredad ja lihtsad lahendused on varnast võtta. Katsetage! :)

Virtuaalkohvik

Mulle endale meeldib väga virtuaalkohviku idee. Otseselt ei ole tegemist tähtpäeva tähistamisega, aga sõprade virtuaalne kokkusaamine on vägagi tähistamisväärt üritus. :) Ideaalne võimalus kohtuda inimestega, kellest ammu oled juba puudust tundnud ja kelle järele igatsenud. Väga lihtne alternatiivne lahendus tavapärasele kohvikukülastusele. Nimetagem seda virtuaalseks kodukohvikuks. Ettevalmistused on kiired ja lihtsad. Tuleb osta endale meelepärane kook ja valmistada maitsev kohv või kui oled teesõber, siis valmista endale oma lemmik tee. Leppige kokku kindel päev ja kellaaeg, millal koos veebivahendusel kohvikuõhtu algab ja sellest kujuneb kindlasti väga mõnus õhtupoolik. Väga vahva kogemus! :)

NB! Selliseid toredaid virtuaalpidusid ja koos ajaveetmisi võib täna korraldada nii palju, kui soovi on. Kõikidest reeglitest ja piirangutest peetakse korrektselt kinni ning samal ajal sotsiaalne elu ei jää sugugi soiku. Ka ärevustunne ja stress leevenduvad oluliselt.
Kui on vaja kindlalt olla kodus karantiinis, siis #püsigekodus, aga kui karantiini kohustus puudub ja võite kodust lahkuda, et minna nt. poodi, apteeki, värske õhu kätte jalutama, siis jääb üle soovida #püsigeterved!
Korraldage mõnusaid virtuaalkohvikuid, tähistage enda jaoks olulisi sündmusi ja lubake killuke positiivsust ning põnevust oma ellu. Olge innovaatilised ja julgege tähistada!

NB! Taastusstuudio Facebooki leht: https://www.facebook.com/taastusstuudio

Lisa kommentaar

Email again: